Varia® 47 / 25 czerwca 2022

22. Antoni Uniechowski | Sarmaci

Strona głównaAukcje archiwalneVaria® 47Sarmaci
Antoni Uniechowski | Sarmaci

Antoni Uniechowski (1903 Wilno-1976 Warszawa)

Sarmaci

tusz, akwarela, piórko, papier, 36,5 × 51 cm
sygn. p. d.: „AU”, opisany u góry: „SARMACI”

Antoni Uniechowski
Malarz, rysownik, scenograf. Studiował w latach 1923–1930 w warszawskiej ASP. W swej twórczości przede wszystkim zajmował się ilustracją książkową (m. in. do powieści Bolesława Prusa oraz Lwa Tołstoja). Współpracował z „Przekrojem”. Artysta posługiwał się tuszem, piórkiem, gwaszem oraz akwarelą. Jego rysunki charakteryzują się swobodną i lekką kreską.
Cena wylicytowana
3 800 zł