Aukcja Dzieł Sztuki / 9 maja 2020

63. Antoni Piotrowski | Dziewczyna na tle morza, 1917 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiDziewczyna na tle morza, 1917 r.
63
Dziewczyna na tle morza, 1917 r. - 1Dziewczyna na tle morza, 1917 r. - 2

Antoni Piotrowski (1853 Nietulisko Duże - 1924 Warszawa)

Dziewczyna na tle morza, 1917 r.

olej, płótno, 60 × 82,5 cm
sygn. i dat. p.d.: A. PIOTROWSKI. |1917.

„Antoni Piotrowski jako malarz należy do nielicznej już grupy artystów reprezentujących najlepszą tradycyę szkoły Matejki i wielkie umiłowanie sztuki, wzorowy rysunek, wzorową staranność w wykończeniu akcesoryów, talent w wynajdywaniu momentu malarskiego wśród najzwyklejszych nawet tematów. Poważny plon malarski jaki przekazuje sztuce polskiej zapisuje nazwisko jego w pierwszych szeregach pracowników pędzIa.” Antoni Piotrowski, Współczesne Malarstwo Polski z. VIII, tekst: Władysław Prokesch, nakładem Księgarni J. Czerneckiego w Wieliczce, Kraków, [bdw], s. 14.

Cena wylicytowana
29 000 zł