Aukcja Dzieł Sztuki / 16 sierpnia 2014

21. Antoni Pawłowski | Pejzaż z jeziorem

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPejzaż z jeziorem
Pejzaż z jeziorem

Antoni Pawłowski (1875 Tomaszów Lubelski - ?)

Pejzaż z jeziorem

olej, sklejka, 22,5 × 32,5 cm
sygn. p. d.: A. Pawłowski

Antoni Pawłowski Studiował w krakowskiej ASP u J.Mehoffera, J.Unierzyskiego i L. Wyczółkowskiego. W trakcie nauki zdobył 2 medale brązowe (1902, 1905 r. ) oraz medal srebrny (1903 r.). Możliwe, iż inżynier Antoni Pawłowski wspominany w kronikach Stanisławowa jest tożsamy z krakowskim wychowankiem. Pawłowski swoje prace zaprezentował w 1913 r. podczas Pierwszej Wystawy Sztuki w Stanisławowie. Projektował również kostiumy i dekoracje dla Teatru Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki w Stanisławowie. Artysta o dużej wrażliwości malarskiej. Prezentowane Maki o intensywnej kolorystyce i dynamice przedstawiania, malowane z dużym wyczuciem formy i barwy są niezwykle interesującą i unikatową pracą Antoniego Pawłowskiego.
Cena wylicytowana
3 000 zł