Varia 36 / 27 czerwca 2020

50. Antoni Bartkowski | Na plaży – Sopoty, przed 1969 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 36Na plaży – Sopoty, przed 1969 r.
50
Na plaży – Sopoty, przed 1969 r.

Antoni Bartkowski (1891-1974)

olej, płótno, 54 × 62 cm
sygn. p. d.: Antoni Bartkowski
na odwrocie nalepka z opisem dzieła i ceną, na krośnie napis ołówkiem: „SOPOTY”

Antoni Bartkowski Artysta związany ze Lwowem. Kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1913 roku. Wystawiał m.in. w krakowskim i lwowskim TPSP. Od 1948 roku należał do grupy artystycznej ?Krąg?. Malował pejzaże, widoki Lwowa, martwe natury, a także sceny upamiętniające wydarzenia historyczne kraju.
Cena wylicytowana
4 600 zł