19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

8. Anna Szprynger | Bez tytułu, 2020

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, 2020
Bez tytułu, 2020 - 1Bez tytułu, 2020 - 2Bez tytułu, 2020 - 3

Anna Szprynger (ur. 1982)

Bez tytułu, 2020

akryl, płótno, 81 x 65 cm, sygn. na odwrocie: 'ANNA SZPRYNGER | 2020'

Anna Szprynger Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała pod kierunkiem profesorów Tomasza Zawadzkiego i Grzegorza Dobiesława Mazurka. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel. Miała 20 wystaw indywidualnych, m.in. w Galerie Lindner w Wiedniu (2017), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2014), Galerii EL w Elblągu (2014), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2012). Brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych. W 2013 została laureatem Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles a w 2015 otrzymała Nagrodę Arteonu za 2014 rok.
Cena wylicytowana
21 000 zł