6 Aukcja Sztuki XXI wieku / 18 lutego 2017

2. Anna Kołacka | Siedem lat nieszczęścia milczącej, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne6 Aukcja Sztuki XXI wiekuSiedem lat nieszczęścia milczącej, 2014
Siedem lat nieszczęścia milczącej, 2014

Anna Kołacka (ur. 1992)

olej, płótno, 130 x 120 cm, sygn. na odwrocie

2014 ? ?Nowy obraz/ Nowe Spojrzenie?, wystawa pokonkursowa, BWA Gorzów Wielkopolski

Anna Kołacka W 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, od początku związana z działalnością XII Pracowni Malarstwa prof. Janusza Marciniaka, XI Pracowni Malarstwa prof. Marka Przybyła oraz VI Pracowni Działań Przestrzennych prof. Marcina Berdyszaka. Obecnie podejmuje naukę na studiach doktoranckich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Stypendystka Miasta Poznania, Ministra oraz Rektora UAP. Zdobywczyni głównej nagrody artystycznej Grand Prix ex aequo w Konkursie im. Franciszki Eibisch w 2014 roku. Czterokrotnie nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Artystycznej: Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie, a także do 36. Nagrody Im. Marii Dokowicz w zakresie zarówno pracy praktycznej jak i teoretycznej. Otrzymała Wyróżnienie Honorowe za tekst pracy magisterskiej. Współtwórczyni grupy artystycznej 2+1. Brała udział w warsztatach artystycznych w Shanghai University Fine Arts College. Bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Eksperymentalnym ?Out of Borders? w Wenecji. Głównym medium, którym się posługuje, jest malarstwo, wzbogacone o doświadczenia z zakresu filozofii, literatury i fizyki kwantowej. Publikuje teksty w magazynach artystyczno-literackich i katalogach. Jej prace prezentowane były w galeriach i BWA m.in. w Estonii, Szanghaju, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gorzowie Wlkp.
Cena wylicytowana
1 500 zł