Aukcja ze zbiorów Kolekcjonera / 28 września 2022

24. Anna Karpowicz-Westner | Malarz i Malarka, 2015-2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów KolekcjoneraMalarz i Malarka, 2015-2021
malarz-i-malarka-2015-2021-anna-karpowicz-westner-822799malarz-i-malarka-2015-2021-anna-karpowicz-westner-1018067

Anna Karpowicz-Westner (ur. 1951 Kraków)

Malarz i Malarka, 2015-2021

olej, płótno, 85 x 75 cm, sygn. p.d.: A. Karpowicz-W

Anna Karpowicz-Westner
Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku. Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii.
Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Lublinie, Frankfurcie nad Menem, Saarlouis, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.
Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, "Le Salon 1979 Racines" w Grand Palais.
Prace Anny Karpowicz - Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches - Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie.