Aukcja Zimowa / 28 stycznia 2023

14. Anna Karpowicz-Westner | Błękitna uliczka, 2017/21

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ZimowaBłękitna uliczka, 2017/21
powrót
14
Anna Karpowicz-Westner | Błękitna uliczka, 2017/21

Anna Karpowicz-Westner (ur. 1951 Kraków)

Błękitna uliczka, 2017/21

olej, płótno, 62 × 47 cm
sygn. p. d.: „A.Karpowicz -W.”

sygnowany, opisany, datowany na krośnie


Wystawiany:
– „Anna Karpowicz – Westner. Poza czasem. Wystawa malarstwa”, BWA Galeria Zamojska, Zamość, 14.08–06.09.2020„Zawsze inspiruje mnie fragment realnego świata. Światło spotykające chmurę i wierzchołki drzew lub gór. Błysk wody, świecenie skały, dynamika nadchodzącego zmierzchu. Światło, które koncentruje się wokół postaci przedmiotu, plama barwna i linia - zamknięte w statyczną formę odpowiadającą historię trwania. Historię egzystencji czerpiącej radość z drobnych szczęśliwych chwil, z przyjemności czytania, z dobrej wiadomości, z zamyślenia, myślenia, słuchania muzyki. Pejzaż, wnętrze i gama obrazu podkreślają duchowe powinowactwo postaci z otaczającym światem, mówią o wspólnocie i samotności, a przede wszystkim o zachwycie”.
Anna Karpowicz -Westner
w: Janina Czarnecka-Górka, „Anna Karpowicz-Westner, Czułość świata”. [kat. wystawy], Kraków 2021, s. 3

Anna Karpowicz-Westner
Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku. Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii.
Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Lublinie, Frankfurcie nad Menem, Saarlouis, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.
Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, "Le Salon 1979 Racines" w Grand Palais.
Prace Anny Karpowicz - Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches - Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie.
 
Czytaj więcej
Cena wylicytowana
18 000 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się