olej, płótno, 65 x 80 cm, sygn. p.d.: A. Dąbrowska
Anita Dąbrowska Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Historii Sztuki. Artystka sztuk wizualnych. W ostatnim czasie maluje obrazy zbliżone do nurtu pop art, a w swych pracach kładzie nacisk na kolory i ich wzajemną korelację. Jej malarstwo charakteryzują motywy zwierzęce często stanowiące symboliczne metafory, odnosi się w nich do emocji, humoru, a także współczesnych symboli.