11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

6. Andrzej Żygadło | Portret nagrobny IV, 2009

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuPortret nagrobny IV, 2009
Portret nagrobny IV, 2009 - 1Portret nagrobny IV, 2009 - 2

Andrzej Żygadło (ur. 1988)

Portret nagrobny IV, 2009

olej, płyta, 80 x 55 cm, opisany na odwrociu: PORTRET 4 | NAGROBNY | 2009 | Andrzej Żygadło

2017 – wystawa indywidualna „Zapis”, Desa Unicum, Warszawa
2015 – wystawa indywidualna „D.O.M.”, Galeria Klubu Adwokatów, Kraków
2014 – wystawa indywidualna „D.O.M.”, Art. Agenda Nova, Kraków

Andrzej Żygadło Absolwent Liceum Plastycznego w Jarosławiu. W 2014 roku obronił dyplom z malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka, oraz aneks do dyplomu z rysunku w pracowni dr hab. Bogusławy Bortnik-Morajdy, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie student VI roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP. Pola twórczości: malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, publicystyka naukowa. Zajmuje się również: dokumentacją i konserwacją zabytków, historią sztuki oraz ikonografią zabytków Podkarpacia. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2011/12, i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2013/14. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Biblioteki Kórnickiej PAN w Kórniku oraz Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Wybrane wystawy: IX-XII 2008 ? wystawa pracy dyplomowej (realizowanej wspólnie z Ewą Szozdą); Galeria kolegiacka, Jarosław; IX-X 2012 ? wystawa w sali wystawowej Klubu Dziennikarzy; Kraków I-II 2014 ? wystawa ?Chram?; Art Agenda Nova, Kraków; IX-X 2014 ? wystawa dyplomowa z malarstwa pt. ?D.O.M.?; Art Agenda Nova, Kraków; VI 2015 ? wystawa ?D.O.M.?; Galeria Klubu Adwokatów, Kraków.
Cena wylicytowana
2 500 zł