9. Andrzej Wroński | Żaglowiec, 2020

HomeAukcje archiwalneMłoda Sztuka w czasach pandemii. Artysta w domu, artysta w pracowni.Żaglowiec, 2020
zaglowiec-2020-andrzej-wronski

Andrzej Wroński (ur. 1942 Chrzanów)

Żaglowiec, 2020

olej, płótno, 80 x 100 cm, sygn. p.d.: Andrzej Wroński oraz na odwrocie: Andrzej Wroński

Andrzej Wroński Studia ukończył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1968 r. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Jego prace wystawiane były na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Szwecji, USA, Japonii, Danii, Niemczech i Belgii. W latach 80-tych i 90-tych tworzył w nurcie realizmu fantastycznego. Wielokrotnie publikował prace na łamach miesięcznika Fantastyka oraz Nowa Fantastyka w latach 1987-90.