Varia 34 / 15 lutego 2020

70. Andrzej Umiastowski | Pan z parasolką i krukami, 1994 r.

HomeAukcje archiwalneVaria 34Pan z parasolką i krukami, 1994 r.
70
Pan z parasolką i krukami, 1994 r.

Andrzej Umiastowski (ur. 1956 Sopot)

olej, płótno, 116 x 88 cm
sygn. i dat. śr. d.: A. UMIASTOWSKI `94

Andrzej Umiastowski Ukończył malarstwo w PWSSP w Gdańsku uzyskując dyplom w pracowni prof.J.Zabłockiego w 1984r. W centrum jego obrazów jest zawsze człowiek; śmieszny ale tylko z wierzchu. Choć postacie są przerysowane Andrzej Umiastowski maluje je z niezwykłym talentem ukazywania ludzi i czułością. Jego malarstwo eksponowane w kilkunastu krajach na kilku kontynentach cenione jest za humanistyczne spojrzenie na człowieka.