Varia 31 / 21 września 2019

132. Andrzej Putrym | Wschód słońca, 1972 r.

HomeAukcje archiwalneVaria 31Wschód słońca, 1972 r.
132
Wschód słońca, 1972 r.

Andrzej Putrym (1944 Wilno - 1990 Gdańsk)

Wschód słońca, 1972 r.

olej, płótno, 80 x 100 cm
sygn. i dat. p. d.: A. Putrym/72

Andrzej Putrym Ukończył PWSSP w Gdańsku. Swoje prace prezentował od 1971 r. na wystawach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Grecji i Szwecji. Cechy charakterystyczne jego malarstwa to bogactwo form, dynamika kompozycji, kontrastowanie tonów i elementów oraz doskonałość kolorystyczna. Tematycznie poruszał się w kręgu surrealizmu i abstrakcji, dając w ten sposób wyraz niepokojom XX wieku.