Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

15. Andrzej Malinowski | Królowa wężów, 2018

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejKrólowa wężów, 2018
krolowa-wezow-2018-andrzej-malinowski-1719254krolowa-wezow-2018-andrzej-malinowski-785340

Andrzej Malinowski (ur. 1947)

Królowa wężów, 2018

akryl, płótno, 55 x 46 cm, sygnowany p.b.: 'ANDRZEJ MALINOWSKI' oraz opisany na odwrocie: '"REINES DES SERPENTS" | ANDRZEJ MALINOWSKI | PARIS 2018 | "KRÓLOWA WĘŻÓW" | ANDRZEJ MALINOWSKI | PARYŻ 2018'

Andrzej Malinowski
W roku 1973 uzyskał dyplom na wydziale Ilustracji warszawskiej ASP. Zaraz potem wyjechał do Paryża gdzie nadal mieszka i tworzy. Pierwszy okres twórczości we Francji pochłonięty był przez tworzenie grafiki, ilustracji i plakatów za co artysta zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był we Francji Prezesem Organizacji Artystycznych. Pracował dla światowej klasy reżyserów filmowych: Andzrzej Wajdy, Tarkowskiego, Bertolucciego, Freres Taviani, Luka Bessona (Cesar najlepszego plakatu 1989- „Wielki Błękit” i Jean-Jacques Beinex’a). Od 1990 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym. Obrazy artysty znajdują się w najbardziej prestiżowych galeriach Paryża: Galeries Bartoux, Marciano Contemporary- Champs Elysees, Avenue Matignon, Palace des Vasges, Saint Paul – de – Vence, Honfleurs. Równolegle Andrzej Malinowski współpracował z międzynarodową grupą artystyczną Libellule i uczestniczył wielokrotnie na wystawach w „Salonach Paryskich” (Art En Capital). Gościł również w kwartalniku „Artysta i Sztuka” w 2020 roku. Dzieła Andrzeja Malinowskiego są w wielu kolekcjach prywatnych we Francji, USA, Japonii, Argentynie i w Polsce (co jest dla artysty największym osobistym zaszczytem, ponieważ jego twórczość jak sam twierdzi jest: „nasycona polskością”). Malarstwo Andrzeja cechuje subtelność gry światła i cienia oraz rzadko spotykana maestria choreografii pełnej ekspresji emanującej z obrazu. Artysta stosuje klasyczne techniki malarskie używając często w swoich dziełach farb z dodatkiem złota.
Estymacja:
16 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza:
10 000 zł