Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

24. Andrzej Malinowski | Błękitne pióro, 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejBłękitne pióro, 2021
Andrzej Malinowski | Błękitne pióro, 2021

Andrzej Malinowski (ur. 1947)

Błękitne pióro, 2021

akryl, złocenie, płótno, 130 x 89 cm, sygnowany l. bok: 'ANDRZEJ MALINOWSKI 2021' oraz opisany na odwrocie: '"PLUME BLEUE" | "BŁĘKITNE PIÓRO" | (POCZĘCIE) | Andrzej MALINOWSKI | PARYŻ | JOUY-LE-COMTE - | 2021' oraz niżej: 'ANDRZEJ MALINOWSKI | 2021'

Andrzej Malinowski
W roku 1973 uzyskał dyplom na wydziale Ilustracji warszawskiej ASP. Zaraz potem wyjechał do Paryża gdzie nadal mieszka i tworzy. Pierwszy okres twórczości we Francji pochłonięty był przez tworzenie grafiki, ilustracji i plakatów za co artysta zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był we Francji Prezesem Organizacji Artystycznych. Pracował dla światowej klasy reżyserów filmowych: Andzrzej Wajdy, Tarkowskiego, Bertolucciego, Freres Taviani, Luka Bessona (Cesar najlepszego plakatu 1989- „Wielki Błękit” i Jean-Jacques Beinex’a). Od 1990 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym. Obrazy artysty znajdują się w najbardziej prestiżowych galeriach Paryża: Galeries Bartoux, Marciano Contemporary- Champs Elysees, Avenue Matignon, Palace des Vasges, Saint Paul – de – Vence, Honfleurs. Równolegle Andrzej Malinowski współpracował z międzynarodową grupą artystyczną Libellule i uczestniczył wielokrotnie na wystawach w „Salonach Paryskich” (Art En Capital). Gościł również w kwartalniku „Artysta i Sztuka” w 2020 roku. Dzieła Andrzeja Malinowskiego są w wielu kolekcjach prywatnych we Francji, USA, Japonii, Argentynie i w Polsce (co jest dla artysty największym osobistym zaszczytem, ponieważ jego twórczość jak sam twierdzi jest: „nasycona polskością”). Malarstwo Andrzeja cechuje subtelność gry światła i cienia oraz rzadko spotykana maestria choreografii pełnej ekspresji emanującej z obrazu. Artysta stosuje klasyczne techniki malarskie używając często w swoich dziełach farb z dodatkiem złota.
Cena wylicytowana
0 zł