olej, płótno, 80 x 100 cm, sygn. i dat. p.d.: Lipniewski / 1994, opisany na odwrocie: Sensens północny / A. Lipniewski / 1994 / olej
Andrzej Lipniewski Malarz, grafik, poeta, muzyk i wokalista, pionier gdańskiego i polskiego big-beatu lat 60. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, w którym w latach 1981-1993 pracował jako nauczyciel. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1980 r. w Studium Wychowania Plastycznego przy Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku w pracowni prof. Barbary Massalskiej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach: 1984, 1985, 1989. W 1985 r. wyróżniony odznaką Zasłużony Działacz Kultury.