olej, płótno, 80 × 100 cm
sygn. p. d.: Lipniewski/1994,
na odwrocie napis: Sensens~morski/
A. Lipniewski/1994/olej oraz nalepka
autorska
Andrzej Lipniewski Malarz, grafik, poeta, muzyk i wokalista, pionier gdańskiego i polskiego big-beatu lat 60. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, w którym w latach 1981-1993 pracował jako nauczyciel. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1980 r. w Studium Wychowania Plastycznego przy Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku w pracowni prof. Barbary Massalskiej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach: 1984, 1985, 1989. W 1985 r. wyróżniony odznaką Zasłużony Działacz Kultury.