Aukcja Sztuki Fantastycznej / 8 października 2022

20. Andrzej Gosik | Ucieczka w nieznane, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejUcieczka w nieznane, 2019
Andrzej Gosik | Ucieczka w nieznane, 2019Andrzej Gosik | Ucieczka w nieznane, 2019

Andrzej Gosik

Ucieczka w nieznane, 2019

olej, płótno, średnica 80 cm, sygnowany u dołu: 'Andrzej Gosik | 2019'

– 2020 – Percepcja koła, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Galeria Zamek
Szczecinek, Galeria Elektrownia Czeladź, Bałtycka Galeria Sztuki 105 Koszalin

Andrzej Gosik
Dyplom otrzymał w 1987 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie oraz w pracowni malarstwa Jerzego Tchórzewskiego. W 1991 roku zyskał dyplom w Pracowni Plakatu u profesora Maciej Urbańca. Uprawia malarstwo akwarelowe, olejne i akrylowe. Wykonuje projekty i ilustracje dla wielu renomowanych agencji reklamowych, wydawnictw książkowych w Polsce i za granicą. Wykonał ponad 100 projektów znaczków pocztowych dla Poczty Polskiej. Prace malarskie Andrzeja Gosika były wielokrotnie nabywane przez Kancelarię Prezydenta RP, Kancelarię Premiera RP, MSZ i wykorzystywane i ich publikacjach. Prace artysty znajdują się w kolekcjach wielu europejskich głów państw i rządów. Artysta brał udział w wielu wystawach w Polsce, a także we Włoszech, Francji i Belgii.
Cena wylicytowana
13 000 zł