24 Aukcja Sztuki XXI wieku / 21 sierpnia 2021

37. Andrzej Bator | Autograf, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne24 Aukcja Sztuki XXI wiekuAutograf, 2019
37
autograf-2019-andrzej-bator

Andrzej Bator (ur. 1951)

Autograf, 2019

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: ‘"AUTOGRAF” | AKRYL / 100x100 / 2019 ROK | ANDRZEJ JAN BATOR | [sygnatura]’

Andrzej Bator Studiował na PWSSP w Łodzi (obecnie ASP), gdzie otrzymał dyplom w 1976 roku (grafika warsztatowa i poligrafia). Malarstwa na pierwszym i drugim roku uczył się w pracowni prof. Mariana Jaeschke (asystent Ryszard Hunger), a rysunku u profesora Benona Liberskiego. Na trzecim roku malarstwo u Juliusza Narzynskiego, a grafikę warsztatową u Leszka Rózgi; na czwartym i piątym roku malarstwo u profesora Stanisława Fijałkowskiego i grafikę warsztatową w technice wklęsłodruku u Leszka Rózgi. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, malarstwem sztalugowym, plakatem, wystawiennictwem. Jego prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych.
Cena wylicytowana
6 500 zł