Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

50. Anastazja Markovych | Infinity of Life, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejInfinity of Life, 2020
50
infinity-of-life-2020-anastazja-markovych-2570877infinity-of-life-2020-anastazja-markovych-1835552

Anastazja Markovych (ur. 1979 Briczany)

Infinity of Life, 2020

olej, płótno, 60 x 50 cm, sygnowany na odwrocie cyrylicą: 'Анастасия | Маркович | Бескониечность жизни'

Anastazja Markovych
Surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, obecnie mieszka i pracuje w Polsce. W 1990 roku zaczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, którą ukończyła z wyróżnieniem. W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu „Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych na całym świecie. Jej prace można było oglądać m.in. w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie.
Cena wylicytowana
12 000 zł