Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 14 kwietnia 2021

11. Anastazja Markovych | Czarna materia

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraCzarna materia
czarna-materia-anastazja-markovych

Anastazja Markovych (ur. 1979 Briczany)

Czarna materia

olej, płótno, 44,5 x 55,5 cm, sygn. p.d.: A. Markovych opisany na odwrocie: Анастасия Маркович "Чірная матерія" Certyfikat dla | mojego obrazu 24 x 30 "Czarna Materia" jest mój podpis na jego odwrocie

Anastazja Markovych
Surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, obecnie mieszka i pracuje w Polsce. W 1990 roku zaczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, którą ukończyła z wyróżnieniem. W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu „Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych na całym świecie. Jej prace można było oglądać m.in. w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie.
Cena wylicytowana
6 500 zł