Aukcja Sztuki Fantastycznej / 25 czerwca 2022

22. Anastazja Markovych | Blask Księżycowej Nocy, 2022

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejBlask Księżycowej Nocy, 2022
Anastazja Markovych | Blask Księżycowej Nocy, 2022Anastazja Markovych | Blask Księżycowej Nocy, 2022

Anastazja Markovych (ur. 1979 Briczany)

Blask Księżycowej Nocy, 2022

olej, płótno, 80 x 60 cm, sygnowany p.d.: 'A. MARKOVYCH', na odwrocie sygnowany cyrylicą oraz opisany: 'Certyfikatem | dla obrazu 60x80 | "Blask księżycowej Nocy"| jest mój podpis na jego odwrocie | ANASTASIYA | MARKOVYCH'

Anastazja Markovych
Surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, obecnie mieszka i pracuje w Polsce. W 1990 roku zaczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, którą ukończyła z wyróżnieniem. W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu „Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych na całym świecie. Jej prace można było oglądać m.in. w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie.
Cena wylicytowana
16 000 zł