Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

21. Anastazja Markovych | Antares, 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejAntares, 2021
Anastazja Markovych | Antares, 2021

Anastazja Markovych (ur. 1979 Briczany)

Antares, 2021

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygnowany l.d.: 'A | N | T | A | R | E | S', sygnowany p.d.: 'A. | M | A | R | K | O | V | Y | C | H', sygnowany cyrilcą na odwrocie oraz opisany: 'Certyfikatem | dla obrazu 100x80 | "ANTARES" jest mój | podpis na jego odwrocie | ANASTASIYA | MARKOVYCH'

Anastazja Markovych
Surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, obecnie mieszka i pracuje w Polsce. W 1990 roku zaczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, którą ukończyła z wyróżnieniem. W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu „Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych na całym świecie. Jej prace można było oglądać m.in. w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie.
Cena wylicytowana
34 000 zł