Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

16. Alicja Rekowska | Księżycowy pył, 2021

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejKsiężycowy pył, 2021
ksiezycowy-pyl-2021-alicja-rekowska-2329083ksiezycowy-pyl-2021-alicja-rekowska-1018706

Alicja Rekowska (ur. 1990)

Księżycowy pył, 2021

olej, złoto płatkowe 23 3/4 KT, deska, 70 x 70 cm, sygnowany p.d.: 'A.W. Rekowska 2021'

Alicja Rekowska
Artystka urodziła się w 1990 r. we Włocławku. W 2014 r. ukończyła Studia Wyższe na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje obrazy maluje techniką olejną pozłacając ich powierzchnie prawdziwym złotem płatkowym. Dzięki użyciu pozłoty, dzieła zmieniają się w zależności od oświetlenia, co dodatkowo wyróżnia i uatrakcyjnia twórczość Artystki. Jej obrazy pełne są ukrytych symboli, które wzmacniają ich narrację, jednocześnie prowokując odbiorcę do wkroczenia w magiczny świat Twórczyni. Według Artystki obraz nie tylko ma zachwycać warsztatem - równocześnie ma rodzić wiele pytań, pozostawać w umyśle odbiorcy na dłużej. Wybrane wystawy: 2017 - wystawa zbiorowa „Galerie Athene”, Drammen, Norwegia; 2018 - wystawa zbiorowa „The Time” Galeria i Muzeum Sztuki „Temple of Dreams”, Warszawa, wraz z dziełami m.in. Antonio Canovy, Wojciecha Fangora, Romana Opałki, Jana Lebensteina, Eugeniusza Eibisha, Zdzisława Beksińskiego; 2020 - wystawa zbiorowa „Percepcja Koła”, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski Gdańsk, Galeria Miejska Kołobrzeg. Dzieła Artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach zarówno w kraju jak i za granicą.
Estymacja:
15 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza:
8 000 zł