24 Aukcja Sztuki XXI wieku / 21 sierpnia 2021

51. Aleksandra Szewczuk | Wszystkie Przypadki, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne24 Aukcja Sztuki XXI wiekuWszystkie Przypadki, 2020
51
wszystkie-przypadki-2020-aleksandra-szewczuk

Aleksandra Szewczuk (ur. 1982)

Wszystkie Przypadki, 2020

akryl, płótno, 140 x 120 cm, niesygnowany

Aleksandra Szewczuk
Artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield painting. Absolwentka malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, jedna z pierwszych dyplomantek ś.p Jerzego Ostrogórskiego. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w bydgoskim BWA w 2020; finalistka XIII Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu w 2019 i III Pomorskiego Triennale Sztuki w Sopocie. Charakterystyczną cechą jej obrazów jest to, że pracuje na surowym, niczym nie potraktowanym płótnie opracowaną przez siebie techniką pracy z farbami akrylowymi, które wnikają w płótno tworząc w efekcie żywą kolorystycznie matową i szlachetną powierzchnię. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii oraz w zbiorach Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
Cena wylicytowana
6 000 zł