Aukcja Malarstwa Polskiego (5) / 8 lipca 2020

13. Aleksander Świeszewski | Widok na Volser Weiher

HomeAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (5)Widok na Volser Weiher
Widok na Volser Weiher

Aleksander Świeszewski (1839 Warszawa - 1895 Monachium)

Widok na Volser Weiher

olej, płótno, 32 x 53,5 cm, sygn. l.d.: A. Świeszewski na odwrocie etykieta z Galerie Gebruder Jordan & Co, Munchen

Aleksander Świeszewski Kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, w pracowni Ch. Breslauera oraz w akademii monachijskiej u F. Bambergera. Wiele podróżował, m.in. do Włoch, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Malował przede wszystkim pejzaże, szczególnie alpejskie i śródziemnomorskie, cieszące się dużym powodzeniem. Prace swoje prezentował na wystawach zarówno w kraju (w Warszawie, Krakowie i Lwowie), jak i wielu miastach Europy, zwłaszcza w Monachium.
Cena wylicytowana
17 000 zł