Aukcja Malarstwa Polskiego (5) / 8 lipca 2020

12. Aleksander Świeszewski | Rozżarzone Alpy, 1877 r.

HomeAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (5)Rozżarzone Alpy, 1877 r.
Rozżarzone Alpy, 1877 r.

Aleksander Świeszewski (1839 Warszawa - 1895 Monachium)

Rozżarzone Alpy, 1877 r.

olej, deska, 32 × 23 cm, sygn. i dat. p.d.: A. Świeszewski 1877

Aleksander Świeszewski Kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, w pracowni Ch. Breslauera oraz w akademii monachijskiej u F. Bambergera. Wiele podróżował, m.in. do Włoch, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Malował przede wszystkim pejzaże, szczególnie alpejskie i śródziemnomorskie, cieszące się dużym powodzeniem. Prace swoje prezentował na wystawach zarówno w kraju (w Warszawie, Krakowie i Lwowie), jak i wielu miastach Europy, zwłaszcza w Monachium.
Cena wylicytowana
17 000 zł