olej, deska mahoniowa fazowana, 13 × 26 cm
sygn. i dat. p. d.: A Świeszewski 1882
na odwrocie dwie naklejki: inwentarzowa z nazwiskiem autora oraz monachijskiego najprawdopodobniej, składu materiałów malarskich
Aleksander Świeszewski Kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, w pracowni Ch. Breslauera oraz w akademii monachijskiej u F. Bambergera. Wiele podróżował, m.in. do Włoch, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Malował przede wszystkim pejzaże, szczególnie alpejskie i śródziemnomorskie, cieszące się dużym powodzeniem. Prace swoje prezentował na wystawach zarówno w kraju (w Warszawie, Krakowie i Lwowie), jak i wielu miastach Europy, zwłaszcza w Monachium.