litografia, papier, 42,5 x 54 cm, sygn. na kamieniu p.d.: Lithog: de J. Beggrow St. Petersbourg oraz sygn. na kamieniu p.d.: A. Orłowski 1820.
Praca opatrzona suchym tłokiem weryfikującym autentyczność, gdyż prace Orłowskiego były fałszowane na szkodę artysty już w epoce.
Grafiki z autorskiej teki "Album Russe ou Fantaisies dessinées Lithographiquement Par Alexandre Orlowski" (Sankt Petersburg, 1826).
Aleksander Orłowski Rysunku i malarstwa uczył się w warszawskiej pracowni J.P. Norblina. Ponadto był uczniem M. Bacciarellego. Brał udział w Powstaniu Kościuszkowskim, jego prace stanowią ważną dokumentację tego wydarzenia. W 1802 r. wyjechał do Petersburga, gdzie został nadwornym rysownikem-batalistą księcia Konstantego. W 1809 roku za obraz „Biwak kozaków” uzyskał tytuł akademika ASP w Petersburgu. Od 1819 roku był członkiem Towarzystwa Naukowego w Krakowie. Malował pastelami i olejno. Tematy jego dzieł są różnorodne: sceny batalistyczne, wschodni jeźdźcy, sceny rodzajowe z życia wsi, orientalne typy Czerkiesów i Kirgizów, karykatury, portrety, heroizowane pejzaże – wszystkie dotyczą rzeczy dziejących się współcześnie. W pracach można dostrzec elementy malarstwa Rembrandta. Jako pierwszy w Rosji zaczął uprawiać litografię.