58 Aukcja Młodej Sztuki / 31 marca 2016

35. Aleksander Korman | Śniadanie u Tiffany'ego, 2016

aAukcje archiwalne58 Aukcja Młodej SztukiŚniadanie u Tiffany'ego, 2016
35
Śniadanie u Tiffany'ego, 2016

Aleksander Korman (1953-2017)

Śniadanie u Tiffany'ego, 2016

pastel, akryl, werniks, płótno, 120 x 80 cm
sygn. na dole
Aleksander Korman Z wykształcenia architekt, redaktor portalu artystycznego Variart. Specjalizował się w rysunku pastelami, z pasją tworząc swoją opowieść o emocjach, pragnieniach, tajemnicach i doznaniach z krawędzi jawy i snu. Poprzez cielesną metaforykę, ekspresję, dramaturgię kontrastów, barw, dopełnioną dopracowanymi kompozycjami i symboliką rysunki te przypominają teatralne widowiska bliskie surrealistycznym wizjom i barokowej grotesce. Wykonał szereg projektów plakatów dla Opery Wrocławskiej. Autor i uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.