Aukcja Dzieł Sztuki / 8 października 2016

10. Aleksander Augustynowicz | Wyczekiwanie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiWyczekiwanie
Wyczekiwanie

Aleksander Augustynowicz (1865 Iskrzynia - 1944 Warszawa)

Wyczekiwanie

akwarela, papier, 62 x 46 cm, sygn.i dat.p.d.: Augustynowicz/1912 na odwrocie nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga z Warszawy(ul. Marszałkowska 131) oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego

Aleksander Augustynowicz W latach 1883-1886 studiował w SSP w Krakowie u F. Szynalewskiego, J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 r. w pracowni S. Hollósy?ego w Monachium. Podróżował do Włoch i Węgier. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do TZSP i ZAP. W 1896 r. otrzymał złoty medal na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie. W roku 1937 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi z okazji 50-lecia twórczości. Tematem jego prac były pejzaże, portrety, sceny rodzajowe oraz kwiaty. Posługiwał się głównie akwarelą. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, jak również Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.