akwarela, papier, 77 x 44 cm, sygn. p.d.: Augustynowicz
Aleksander Augustynowicz W latach 1883-86 studiował w SSP w Krakowie u F. Szynalewskiego, J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 roku w pracowni S. Hollósy'ego w Monachium. Podróżował do Włoch i Węgier. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do TZSP i ZAP. W 1896 roku otrzymał złoty medal na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie. W roku 1937 odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi z okazji 50-lecia twórczości. Tematem jego prac były pejzaże, portrety, sceny rodzajowe oraz kwiaty. Posługiwał się głównie akwarelą. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, jak również Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.