1. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 grudnia 2015

5. Agnieszka Korybut-Daszkiewicz | Dylemat, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne1. Aukcja Sztuki XXI wiekuDylemat, 2015
Dylemat, 2015

Agnieszka Korybut-Daszkiewicz (ur. 1982)

Dylemat, 2015

olej, płótno, 46 x 61 cm, sygn. na odwrocie

Agnieszka Korybut-Daszkiewicz Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 roku obroniła dyplom w pracowni grafiki wydawniczej prof. L. Majewskiego, za który otrzymała wyróżnienie rektorskie. Ma w swoim dorobku obrazy olejne, grafiki oraz plakaty filmowe. Źródłem inspiracji są dla niej kultura popularna i życie codzienne. Centrum jej zainteresowania stanowi człowiek. W swoich pracach poddaje reinterpretacji zdjęcia z Internetu, kadry filmowe, fotografie z prasy. Odwołuje się także do osobistych doświadczeń. Wybrane wystawy i nagrody: 2014 - Nominacja w kategorii "Plakat" do 7. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (za plakat do filmu ?Miłość? Sławomira Fabickiego); 2014 - Wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz; 2013 - Wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz; 2008 - Wystawa zbiorowa plakatu, Centrum Łowicka, Warszawa; 2007 - Wystawa zbiorowa plakatu, Centre du Graphisme, Echirolles, Francja; 2007 - wystawa zbiorowa rysunku, Galeria Aspekt, Warszawa.
Cena wylicytowana
1 500 zł