25 Aukcja Sztuki XXI wieku / 20 października 2021

14. Agata Nowak | Obrazowanie X, z cyklu

Strona głównaAukcje archiwalne25 Aukcja Sztuki XXI wiekuObrazowanie X, z cyklu
obrazowanie-x-z-cyklu-agata-nowak

Agata Nowak (ur. 1983)

Obrazowanie X, z cyklu

olej, akryl, pigmenty, pastel olejny, mączka marmurowa, płótno, 90 x 130 cm, sygnowany na odwrocie: 'Agata Nowak | Obrazowanie X z cyklu "Moja alchemia" | olej, akryl, pigmenty, pastel, mączka marmurowa | 90 x 130 cm | 2021 |'

Agata Nowak
Absolwentka dwóch kierunków w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu: grafiki warsztatowej w 2008 roku (dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Andrzeja Bobrowskiego) oraz malarstwa w 2010 roku (dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Józefa Walczaka). Od 2012 roku pracuje na macierzystej uczelni (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) na stanowisku asystenta w XV Pracowni Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Prezentowała prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz na kilku indywidualnych (ostatnia w 2021 roku „Pomiędzy iluzją a abstrakcją” ODA w Piotrkowie Trybunalskim). Brała udział m.in. w: Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje” w Galerii Sztuki w Legnicy (2010); Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie (2011); European Biennial Competition for Graphic w Municipal Museums of Bruges w Belgii (2012); VI Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro ART w Łodzi (2018); V Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” organizowanym przez BWA w Rzeszowie (2019); Targach Sztuki Chitrasanthe w Bangalore, Indie (2021). Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
2 800 zł