27 Aukcja Sztuki XXI wieku / 5 marca 2022

22. Agata Kus | Mad cups, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne27 Aukcja Sztuki XXI wiekuMad cups, 2017
mad-cups-2017-agata-kus

Agata Kus (ur. 1987)

Mad cups, 2017

olej, płótno, 150 x 150 cm, sygnowany na odwrocie: 'A. Kus | MAD CUPS | olej na płótnie | 150 x 150'

2020 – wystawa indywidualna „Agata Kus Horror Picture Show”, Bunkier Sztuki, Kraków

Agata Kus
Polska artystka wizualna. Absolwentka i doktor sztuki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem i wideo. W 2021 roku (ex aequo z Łukaszem Patelczykiem) odnotowana na pierwszym miejscu w Kompasie Młodej Sztuki publikowanym przez „Rzeczpospolitą”. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in.: 2017 – Nominacja do nagrody „Spojrzenia”, Deutsche Bank i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki; 2015 – Nagroda Główna WRO 2015, Wro Media Art Biennale test Exposure; 2014 – Nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Konkursie „Nowy Obraz”, Poznań; 2013 – Grand Prix III Przeglądu Sztuki Młodych „Świeża Krew”, Wrocław. Kus jest autorką wielu wystaw indywidulanych i uczestniczką szeregu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Wybrane wystawy indywidualne: 2021 – „LATER THAN YOU THINK: AGATA KUS & Neal Cassady”, Galerie des Krakauer Hauses, Norymberga (Niemcy); 2019 – „Agata Kus Horror Picture Show”, Bunkier Sztuki, Kraków; 2018 – „Palny Wodór”, Galeria Wizytująca, Warszawa; 2018 – „Peleas i Melizanda”, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa; 2016 – „Mademoiselle”, Maëlle Galerie, Paryż. Jej obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowym w Gdańsku oraz w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.
Cena wylicytowana
42 000 zł