30 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 10 grudnia 2022

6. Agata Bogacka | On the grass, 2001

Strona głównaAukcje archiwalne30 Aukcja Sztuki XXI wieku®On the grass, 2001
Agata Bogacka | On the grass, 2001

Agata Bogacka (ur. 1976)

On the grass, 2001

akryl, płótno, 114 x 130 cm, sygnowany na odwrocie: 'AGATA | 2001'

POCHODZENIE:
- Galeria Karowa, Warszawa
- kolekcja prywatna, Polska
- Dom aukcyjny DESA Unicum, Warszawa (22.03.2018, poz. 5)
- kolekcja prywatna, Polska

2001 - „DYPLOM”, wystawa podyplomowa, Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa

Agata Bogacka
Absolwentka Wydział Grafiki na warszawskiej ASP (dyplom w 2001 r.) Wszechstronna artystka wizualna. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem i rysunkiem, ale tworzy również fotografie, oraz instalacje artystyczne. Jej prace znajdują się w wielu publicznych i prywatnych zbiorach sztuki, m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING, Bank Austria Creditanstalt. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczką licznych wystaw zbiorowych w kraju i na świecie. Prace Agaty Bogackiej prezentowany były w m.in.: BWA Tarnów (2021); Galeria Pola Magnetyczne, Warszawa (2020, 2018); Galeria Dawid Radziszewski, Warszawa (2017); Istituto Buena Bista, Curacao (2014); Galeria Ring, Legnica (2014); Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (2014); Aando Fine Art, Berlin (2015, 2014, 2013, 2011); Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2013, 2011); Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2011); Galeria BWA, Zielona Góra (2009); Galeria Arsenał, Białystok (2013, 2009); Galeria Raster, Warszawa (2006, 2004); Galerie Meyer Kainer, Wiedeń (2005); Polnisches Institut, Berlin (2003); CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2003).
Cena wylicytowana
160 000 zł