Aukcja Jesienna / 8 października 2022

9. Adam Setkowicz | Chmielnicki pod Zbarażem

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja JesiennaChmielnicki pod Zbarażem
Adam Setkowicz | Chmielnicki pod ZbarażemAdam Setkowicz | Chmielnicki pod ZbarażemAdam Setkowicz | Chmielnicki pod Zbarażem

Adam Setkowicz (1875 Kraków - 1945 tamże)

Chmielnicki pod Zbarażem

olej, płótno, 30 × 43,5 cm
sygn. l. d.: „A.Setkowicz”

Praca reprodukowana na pocztówce wydawnictwa Polonia Kraków z opisem na rewersie „Bohdan Chmielnicki z półmiljonową armią tatarsko-kozacką oblegał daremnie przez półtora miesiąca Zbaraż w r. 1649, gdzie okopało się 9.000 dzielnej szlachty pod dowództwem Wiśniowieckiego, chroniąc kraj od zalewa wroga.”

Estymacja:
20 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza:
15 000 zł