olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 29 cm, sygn. p.d.: Gerzabek
Adam Gerżabek Uczył się u J. Mehoffera i J. Pankiewicza. W latach 1937-1939 był wykładowcą Miejskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Warszawie. Od 1947 r. był profesorem ASP w Warszawie, PWSSP w Poznaniu (1949r.) i Politechniki Gdańskiej (od 1955r.). Na jego twórczość wpłynęła znajomość sztuki Bonnarda. Jego cały przedwojenny dorobek spłonął w Powstaniu Warszawskim. Zajmował się malarstwem sztalugowym (pejzaże, sceny figuralne), ściennym witrażem (nowa technika witrażu, ujętego w ramy z prefabrykatów betonowych) oraz rzeźbą.