Aukcja Dzieł Sztuki / 8 października 2016

27. Adam Bunsch | Portret kobiety

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPortret kobiety
27
Portret kobiety

Adam Bunsch (1896 Kraków - 1963 tamże)

Portret kobiety

olej, płótno, 70x50cm, sygn. l.d.: Adam Bunsch 16 II 1969

Adam Bunsch Odbył studia artystyczne w akademiach wiedeńskiej oraz krakowskiej, w pracowni J. Mehoffera (1917-1921). Studiował też filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach pracował jako nauczyciel rysunku w Państwowej Szkole Przemysłu w Bielsku. Związany ze środowiskiem artystycznym Krakowa. Odbył liczne podróże po świecie. Na przełomie lat 50. i 60. przebywał często na wybrzeżu helskim, utrwalając jego widoki w technice akwareli. Chętnie malował też polskie góry. Poza pejzażem, wyobrażeniami zwierząt i kwiatów, malował portrety, sceny rodzajowe, kompozycje religijne i symboliczne. Wykonywał polichromie i witraże dla wielu kościołów w Polsce. Uprawiał drzeworyt barwny inspirowany sztuką japońską.
Cena wylicytowana
5 000 zł