Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

35. Abraham Weinbaum | Kwiaty

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty
35
kwiaty-abraham-weinbaum-1761918kwiaty-abraham-weinbaum-2120888

Abraham Weinbaum (1890 Kamieniec Podolski - 1943 Sobibór)

Kwiaty

olej, płótno, 65 × 50 cm
sygn. p. d.: A.Weinbaum

Abraham Weinbaum
Polski malarz pochodzenia żydowskiego. Studia odbył w Akademii krakowskiej pod kierunkiem Wojciecha Weissa i Józefa Pankiewicza. Po studiach w 1910 roku wyjechał do Paryża. Żywo związał się z paryskim życiem artystycznym; wystawiał swoje prace na paryskich salonach. W 1940 roku przeniósł się wraz z rodziną do Marsylii. W swojej twórczości posługiwał się różnymi technikami – olejną, pastelową, akwarelą. Malował pejzaże, zwłaszcza miejskie, urozmaicone niekiedy ludzkimi postaciami w charakterze sztafażu. Ponadto kompozycje figuralne, wnętrza, martwe natury, kwiaty. Wystawiał m.in. w paryskim Salonie Niezależnych.