Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

37. | SZABLA TURECKA SZEREGOWYCH PIECHOTY, TZW. PALA, XVIII W.

HomeAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA TURECKA SZEREGOWYCH PIECHOTY, TZW. PALA, XVIII W.
37
SZABLA TURECKA SZEREGOWYCH PIECHOTY, TZW. PALA,  XVIII W. - 1SZABLA TURECKA SZEREGOWYCH PIECHOTY, TZW. PALA,  XVIII W. - 2

SZABLA TURECKA SZEREGOWYCH PIECHOTY, TZW. PALA, XVIII W.

dł. całk. w pochwie 820 mm, dł. szabli 800 mm, dł. głowni 665 mm, szer. głowni u nasady 37 mm, grubość grzbietu u nasady 8 mm, krzywizna głowni 66 mm, masa szabli 675 g, masa szabli w pochwie 1105 g

Rękojeść otwarta, oprawa mosiężna. Jelec prosty, krzyżowy, w przekroju sześcioboczny, z długimi, smukłymi wąsami z ością i długimi ramionami zakończonymi smukłymi buławkami. Pochylona do przodu kulista głowica z otworem na temblak. Trzon rękojeści wykonany z dwóch okładzin z ciemnego

Cena wylicytowana
5 000 zł