Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

32. | SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA,  XVII/XVIII W.

HomeAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA,  XVII/XVIII W.
SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA,  XVII/XVIII W. - 1SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA,  XVII/XVIII W. - 2

SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA,  XVII/XVIII W.

dł. całk. w pochwie 983 mm, dł. szabli 944 mm, dł. głowni 816 mm, szer. głowni u nasady 33,5 mm, grubość grzbietu u nasady 9 mm, krzywizna głowni 73 mm, masa szabli 883 g, masa szabli w pochwie 1278 g

Rękojeść otwarta, oprawa stalowa. Jelec prosty, krzyżowy, w przekroju czworoboczny, z krótkimi wąsami i ramionami zakończonymi kuleczkami. Na zewnętrznej, rombowatej tarczy jelca inkrustowany złotem wizerunek orła z okresu panowania króla Zygmunta III Wazy. Pochylona do przodu głowi

Atest prof. Zdzisława Żygulskiego jr.

Cena wylicytowana
28 000 zł