Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

34. | SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA ORMIAN LWOWSKICH, XVI/XVIII

HomeAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA ORMIAN LWOWSKICH, XVI/XVIII
34
SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA ORMIAN LWOWSKICH,
XVI/XVIII - 1SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA ORMIAN LWOWSKICH,
XVI/XVIII - 2

SZABLA POLSKA – KARABELA BOJOWA ORMIAN LWOWSKICH, XVI/XVIII

dł. szabli 922 mm, dł. głowni 792 mm, szer. głowni u nasady 34 mm, grubość grzbietu u nasady 7 mm, krzywizna głowni 56 mm, masa szabli 845 g

Rękojeść otwarta, oprawa srebrna, złocona. Jelec prosty, krzyżowy, w przekroju czworoboczny, z wąsami i krótkimi ramionami ozdobnie wyciętymi na końcach. Jelec i wąsy obustronnie dekorowane motywami wici roślinnej. Pochylona do przodu głowica w formie schematycznej głowy orlej widzianej z profilu, cyzelowana i rytowana analogiczną dekoracją p

Atest prof. Zdzisława Żygulskiego jr.

Cena wylicytowana
17 000 zł