Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

44. | SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W.

HomeAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W.
44
SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W. - 1SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W. - 2SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W. - 3

SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W.

dł. szabli 900 mm, dł. głowni 747 mm, szer. głowni u nasady 34 mm, grubość grzbietu u nasady 7,4 mm, krzywizna głowni 53 mm, masa szabli 795 g

Rękojeść otwarta, oprawa żelazna. Jelec prosty, krzyżowy, o dł. 166 mm. Z końcami ramion poszerzonymi formą półkola. Wąsy proste, płaskie, o dł. 108 mm. Przy wewnętrznym górnym wąsie paluch obrączkowy. U góry wąsów nit poprzeczny. Trzon rękojeści drewniany, owijany sznurkiem i oklejony skórą, formowany w 12 karbów poprzecznych. Głowica przy

Cena wylicytowana
6 500 zł