Love is in the air! 33 Young Art Auction

Past auctionsLove is in the air! 33 Young Art Auction

Love is in the air! 33 Young Art Auction

Auction date:
30 January 2014
Location:
Warsaw Gallery Nowy Świat 54/56
Description:

Szanowni Państwo,

Nowy rok, nowy początek! Na przekór pogodzie, rok 2014 witamy niezwykle gorąco. A wszystko za sprawą nadchodzącej, 33 Aukcji Młodej Sztuki o znamiennym tytule: „Love is in the air!”.

Jesteśmy głęboko przekonani, że Światu potrzeba więcej miłości. Dlatego też, z pomocą Muzeum Erotyzmu zebraliśmy specjalnie dla Państwa 103 dzieła sztuki, których autorzy na rozliczne sposoby odnoszą się do tematu miłości, erotyki lub seksu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferta była bogata i każdy z Państwa mógł w niej znaleźć coś dla siebie. W myśl walki ze stereotypem, że sztuka erotyczna to niewiele więcej niż zbiór kobiecych aktów, wyszukaliśmy dzieła, które ukazują wszystkie odcienie miłości oraz różne strony ludzkiej seksualności. W najnowszym katalogu znaleźć więc można nie tylko miłosne obrazy o zabarwieniu romantycznym, ale również prace bardziej dosłowne, o silniejszym ładunku seksualnym. Mamy nadzieję, że już niedługo dzieła te podnosić będą temperaturę w Państwa domach w nadchodzące mroźne zimowe wieczory.

Nasze poszukiwania młodych utalentowanych artystów nigdy się nie kończą, dlatego też w tym wyjątkowym katalogu prezentujemy rekordową liczbę nazwisk nowych twórców. Poza tradycyjnym malarstwem i rzeźbą, oferujemy niezwykle ciekawe, ażurowe lalki kolekcjonerskie Józefiny Piotrowskiej-Szukalskiej (poz. 57, 58) czy poduszkę Iwony Demko (poz. 11). Po raz pierwszy za sprawą artystów takich jak: Jarosław Jarema (poz. 21, 42), Norbert Wawrzyniak (poz. 10), Patrik Skonieczny (poz. 59), Łukasz Błażejewski (poz. 45) czy Weronika Sadlik (poz. 60) mocno reprezentowana jest fotografia, zarówno czarno-biała jak i kolorowa. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć twórców dobrze znanych i poszukiwanych przez kolekcjonerów. Nie wolno więc przeoczyć najnowszej pracy Piotra Szczura „Ekstaza”, która dzięki wdzięcznemu tematowi i niezwykle malarskim efektom nieodmiennie przyciąga spojrzenia widzów. Koniecznie trzeba wspomnieć o dwóch obrazach Urszuli Tekieli, łączących doskonale stylistykę art déco z dalekowschodnim czarem (poz. 3, 4). Kobiece akty w niebanalnym wydaniu proponują Państwu również Kamila Stępniak (poz. 51), Agata Strzałka (poz. 28, 29) oraz Monika Marchewka (poz. 91). W charakterystyczny, mroczny sposób problem kobiecej seksualności porusza Nikodem Baiser (poz. 101). 
Jak już wspomnieliśmy, erotyka to nie tylko kobiecy akt. O tym, że i mężczyźni mają cielesność, przypominają wytatuowani maoryscy wojownicy Arkadiusza Twardowskiego [K.I.M.] (poz. 18, 37), „słodki” Eryk odpoczywający po kąpieli pędzla Tomasza Karabowicza (poz. 44) oraz niepokojący mężczyzna z płótna Tomasza Tajaka (poz. 80). Uwagę tych z Państwa, którzy preferują mniej dosłowny sposób potraktowania tematu, kierujemy ku kolejnym dziełom. „Ptasie Pary” Edyty Duduś (poz. 54) oraz „Marian i Petunia” Artura Trojanowskiego (poz. 8) można odczytywać zarówno jako alegoryczną wypowiedź na temat relacji międzyludzkich, jak również przypomnienie, że miłość to nie tylko domena człowieka.


W cyklu „Artyści na start” bohaterem jest Maciej Zabawa, autor „Buziaczka”, obrazu z okładki naszego katalogu (poz. 7). Wielbicielom jego dowcipnego, ironicznego stylu polecamy również drugie dzieło „Please” (poz. 53). 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej i udziału w aukcji!

Read more
Contact
Marcin Krajewski - mlodasztuka@sda.pl, Iwona Pleskot - iwona.pleskot@sda.pl
Ask about this offer
We are happy to answer any question!
+ 48 22 828 96 98
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Playsee more
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up