32 Young Art Auction

Past auctions32 Young Art Auction

32 Young Art Auction

Auction date:
19 December 2013
Location:
Warsaw Gallery Nowy Świat 54/56
Description:

Młoda Sztuka (nie tylko) na Święta!

Szanowni Państwo,

Może to nie my wymyśliliśmy powyższe hasło. Z całą pewnością, nie jesteśmy też jedynymi, którzy pragną Państwa przekonać do tego, że dzieła młodych artystów mogą być idealnym prezentem, jakim chcielibyście obdarować najbliższych, ukochaną osobę bądź samych siebie.

 

Możemy natomiast zapewnić, że właśnie my włożyliśmy całe nasze serca i wysiłek w to, by jak zawsze, niezależnie od nadchodzących Świąt, móc przedstawić Państwu wyjątkową ofertę prac artystów młodszych i troszkę starszych. Już 19 grudnia, w naszej warszawskiej galerii przy ul. Nowy Świat 54/56, odbędzie się ostatnia w tym roku Aukcja Młodej Sztuki. Jako że wydarzenie to zamyka cały rok aukcyjny, stało się ono dla nas swego rodzaju podsumowaniem. Przez cały rok obserwowaliśmy to, co dzieje się na rynku sztuki, by móc zaprezentować Państwu szczególny zestaw dzieł artystów znanych i lubianych od dawna, jak również tych, którzy zyskali popularność w ostatnim czasie. Choć w naszej ofercie znajdą Państwo ogromną różnorodność estetyk i mnogość tematów, to jednak jest jeden element stały: wszystkie zebrane przez nas prace cechują się wysokim poziomem artystycznym i są dowodem na doskonałe opanowanie warsztatu przez ich twórców. Mamy ogromną nadzieję, że każdy z Państwa odnajdzie w tym bogatym zbiorze właśnie te dzieła, które najchętniej widziałby pod czyjąś choinką. A może i poza nią – bo przecież Młoda Sztuka jest nie tylko od Święta!

 

Tym razem chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na zestaw nowych nazwisk, który pojawia się w ofercie naszej grudniowej aukcji. Piotr Szczur to artysta, który choć na łamach naszego katalogu pojawia się po raz pierwszy, to robi to w doskonałym stylu. Jest on autorem tajemniczego i niezwykle malarskiego obrazu który znajdziecie Państwo na naszej okładce ("Odpoczynek", poz. 18). Chcąc pozostać w klimacie dzikiej natury, nie można przeoczyć dowcipnej i ironicznej pracy Franciszka Ledóchowskiego (poz. 42) czy Piotra Ambroziaka (poz. 19). Jeśli zaś preferują Państwo bardziej miejską scenerię, to warto przyjrzeć się bliżej ascetycznemu pejzażowi Tomasza Mistaka (poz. 5), niepokojącej i zagadkowej kompozycji Piotra Kolanko (poz. 12) lub pełnej melancholii scenie namalowanej przez Sonię Ruciak (poz. 7). Zupełnie inaczej, w sposób bardziej pogodny i dowcipny patrzy na miejską rzeczywistość Anna Fijałkowska-Oleksiak (poz. 7). Uwagę amatorów delikatnej, zmysłowej atmosfery i piękna kobiecych kształtów odsyłamy do nastrojowego obrazu Moniki Marchewki (poz. 31) lub wielkoformatowej pastelowej kompozycji Filipa Gruszczyńskiego (poz. 54). Delikatność i elegancja to klimat, w którym czuje się świetnie również Urszula Tekieli, nasza debiutantka z poprzedniej aukcji, przebojem podbijająca serca dzięki obrazom nawiązującym do stylistyki art-déco (poz. 45). Nie można przeoczyć również grafiki Twożywa, grupy która w 2011 roku zakończyła swoją działalność (poz. 3). W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę również na tak wybitne nazwiska jak: Marta Deskur (poz. 6), Marek Chlanda (poz. 15), Monika Szwed (poz. 14) czy Marcin Maciejowski (poz. 2). Prace tych artystów, wyjątkowo, również licytowane będą od kwoty 500 zł.

Read more
Files for download
Contact
Iwona Pleskot - iwona.pleskot@sda.pl lub Marcin Krajewski - mlodasztuka@sda.pl
Ask about this offer
We are happy to answer any question!
+ 48 22 828 96 98
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Playsee more
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up