akwarela, papier; 36 x 24 cm; sygn. l. d.: Z. Rozwadowski/1916, l. g.: pieczęć Związku Strzeleckiego, Zarząd Oddziału Sambor;
praca przedstawia galopującego beliniaka, żołnierza 1 Pułku Ułanów Legionów Polskich; ysoką czapkę, w której przedstawiony jest ułan, zaprojektował dla tej formacji Zygmunt Rozwadowski, wzorując się na czapkach ułanów z okresu Królestwa Polskiego.