Militaria Auction / 2 April 2016

21. Zygmunt Rozwadowski | Beliniak na koniu, 1916 r.

Past auctionsMilitaria AuctionBeliniak na koniu, 1916 r.
Beliniak na koniu, 1916 r.

Zygmunt Rozwadowski (1870 Lwów - 1950 Zakopane)

Beliniak na koniu, 1916 r.

akwarela, papier; 36 x 24 cm; sygn. l. d.: Z. Rozwadowski/1916, l. g.: pieczęć Związku Strzeleckiego, Zarząd Oddziału Sambor;
praca przedstawia galopującego beliniaka, żołnierza 1 Pułku Ułanów Legionów Polskich; ysoką czapkę, w której przedstawiony jest ułan, zaprojektował dla tej formacji Zygmunt Rozwadowski, wzorując się na czapkach ułanów z okresu Królestwa Polskiego.

3 200 zł