Fine Art Auction / 26 November 2022

18. Zygmunt Menkes | Kobieta z kanarkiem

Past auctionsFine Art AuctionKobieta z kanarkiem

Zygmunt Menkes (1896 Lwów - 1986 Riverdale)

Kobieta z kanarkiem

olej, sklejka, 40 × 32 cm
sygn. p. d.: „Menkes”

na odwrocie nalepka z zakładu ramiarskiego Feist Frames z Nowego Yorku

„Oglądając uważnie jego obrazy, można zauważyć, że pod ową zewnętrzną szorstkością kryje się szczególna wrażliwość, bowiem jego płótna składają się z niezliczonej ilości prawie niedostrzegalnych dotknięć pędzla; kolory skrzą się jak klejnoty, a łącząc się, tworzą ostateczną wspaniałą tonację”.
„Sigmund Menkes 1896–1986”, Riverdale, New York 1993, s. 19.

92 000 zł