Contemporary Art Auction / 24 October 2020

12. Zbysław Maciejewski | Ekstaza Teresy II, 1975

Past auctionsContemporary Art AuctionEkstaza Teresy II, 1975

Zbysław Maciejewski (1946 Pohulanka - 1999 Kraków)

Ekstaza Teresy II, 1975

tempera, akryl, olej, płótno, 119 x 119 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI | KRAKÓW ul. Grodzka 10/4 | "EKSTAZA TERESY"

POCHODZENIE:
-kolekcja Krzysztofa Musiała
-kolekcja prywatna, Polska
Zbysław Marek Maciejewski. Autoportret, niecierpliwość, ekstaza. Twórczość z pierwszej połowy lat 70. XX wieku, Galeria aTak, Warszawa 2011
LITERATURA:
Zbysław Marek Maciejewski. Autoportret, niecierpliwość, ekstaza. Twórczość z pierwszej połowy lat 70. XX wieku, opracowanie Jerzego Wojciechowskiego, Warszawa 2011, s. 206 - 208

90 000 zł