Fine Art Auction / 27 November 2021

23. Wojciech Kossak | Portret konny hrabiego Foucauld, ok. 1900 r.

Past auctionsFine Art AuctionPortret konny hrabiego Foucauld, ok. 1900 r.

Wojciech Kossak (1856 Paryż - 1942 Kraków)

Portret konny hrabiego Foucauld, ok. 1900 r.

gwasz, akwarela, tektura, 35,5 × 25 cm
w świetle passe-parotut
sygn. p. d.: „Wojciech Kossak”

na odwrocie oprawy napis:
„Comte Foucauld/Colonel du 55 f. ligne/Attache militaire a la Legation Francaise/a Berlin.”

Hrabia pułkownik Foucauld pełnił rolę attaché wojskowego ambasady francuskiej w Berlinie. Wojciech Kossak z pułkownikiem spotykał się wielokrotnie, o czym wspominał w listach do żony.

38 000 zł